Чи жіноче обличчя у війни?

9 травня виповнюється 74 роки з того дня, як закінчилась Друга Світова війна. Війна…  Ніхто і ніколи не рахував кількості жінок, які були мобілізовані або добровільно  пішли на фронт. За офіційними цифрами, загальна чисельність жінок, які брали участь у бойових діях становила 800000, а понад 150 тис. жінок були нагороджені бойовими орденами і медалями. Льотчиці, танкістки,  розвідниці, партизанки, зв’язківки, водійки автомашин і тракторів, телефоністки, кулеметниці, комірниці, бібліотекарки, кухарки, лікарки та медсестри. Вони взяли на себе всі далеко не «жіночі» справи: воювали й вбивали, рили окопи, працювали на лісозаготівлях, у шахтах, гасили пожежі, вирощували врожаї. Своїми листами на фронт надихали чоловіків на подвиги та підтримували в них віру в перемогу. А ще, вони відправляли рідних на фронт, виходжували поранених, виступали з концертами на передовій і, навіть, в такі важкі часи народжували, вигодовували  та навчали дітей.

У війни «нежіноче» обличчя. Саме такою залишилася Друга Світова війна у свідомості наступних поколінь. Жіноча історія цієї війни залишається ненаписаною і дописати її з кожним днем стає все важче, адже тим, кому в 1941 р. було 13, сьогодні – 90… 

Саме про це 8 травня читали вірші часів тієї страшної війни студенти та викладачі факультету технологічних систем і логістики. Про самовідданість, незламність духу, про кохання лунали вірші К. Симонова, В. Тушнової, Т. Лаврової та багатьох інших поетів, які писали про мир, єдність і жагу до життя. Війна загострювала всі почуття. І романтика любовних відносин у таких обставинах набувала особливого сенсу. Люди, які пережили війну, розповідають про це у своїх поетичних творах нестерпно простими словами. Зі сльозами на очах вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. 

Дякуємо за участь у заході і за підтримку керівниці Гендерного центру університету Омельченко Г.Ю. 

Ніколи знову…!