Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

Секція виробничого навчання

Переглядів: 12090

Завідувач секції: ГОРБАНЬОВ Анатолій Петрович, професор, кандидат сільськогосподарських наук, заслужений працівник сільського господарства України
Адреса: 61002, м. Харків, пр. Московський, 45
Телефон:(057) 732-99-17
e-mail: cdp307@mail.ru

Кафедра виробничого навчання в травні 2013 р. увійшла до складу кафедри оптимізації технологічних систем ім. Т.П.Євсюкова, як секція виробничого навчання.

Кафедра виробничого навчання створена у 1991 році з метою покращення практичної підготовки студентів і була відповідальною за підготовку в університеті робітничої професії «Тракторист-машиніст». Очолював кафедру, з дня її заснування, доцент, кандидат технічних наук Кириченко В.О. Трудова діяльність Кириченка В.О. тісно пов’язана з навчально-дослідним господарством, де 15 років був відповідальним від університету за підготовку техніки і своєчасне збирання зернових культур.

З 2012 року кафедру очолює кандидат с.г.наук, професор Горбаньов А.П., який з 1982 по 2001 роки працював Генеральним директором виробничого об’єднання «Харківптахопром».

Склад секції виробничого навчання

Секція розташована у навчальному центрі на території навчального дослідного поля університету «Центральне» (с. Першотравневе, Харківського району). Має навчальні лабораторії, бокси для зберігання техніки загальною площею 650м2. В розпорядженні секції значна кількість сільськогосподарської техніки: трактори К-701, ХТЗ-121, ХТЗ-2511, Т-16МГ, ЮМЗ-6АКЛ, МТЗ-80, Т-70С, Т-150, Т-150К; зернозбиральні комбайни Дон-1500, кукурудзозбиральний комбайн Херсонець-200; начіпні і причіпні машини та знаряддя (плуги, культиватори, сівалки, саджалки, фрези, борони, котки, оприскувачі та інші).

В колективі секції працюють професор, 4 доценти, викладач, 2 асистента, 6 майстрів виробничого навчання, лаборант. Всі співробітники мають великий досвід практичної і виробничої діяльності. null

Навчальна робота секції побудована відповідно до вимог практичної підготовки студентів. Вона включає навчальну практику з керування сільськогосподарською технікою та дисципліну “Технологія механізованих робіт”. В результаті реалізації програм практики і дисципліни студенти набувають вміння і навички керування тракторами, агрегатами і самохідними с.г. машинами в об’ємі, необхідному для присвоєння кваліфікації тракториста-машиніста. Навички керування сільськогосподарською технікою, технологічної наладки агрегатів і виконання основних механізованих робіт студенти одержують на навчальному полігоні площею 10 га. Щорічно біля 300 студентів університету оволодівають робітничою професією “Тракторист-машиніст” різних категорій і одержують відповідні посвідчення. Для забезпечення навчального процесу розроблено і видано комплекти методичних матеріалів з технологічної наладки машинно-тракторних агрегатів і з керування сільськогосподарською технікою.

В навчальному центрі розташовано дослідне поле площею 200га, на якому співробітники кафедри разом зі студентами на техніці приймають участь у виконанню механізованих операцій. На дослідних ділянках вирощуються всі сільськогосподарські культури, що виробляються в Україні. Дослідне поле є базою для навчальної практики студентів з агрономії.

Для забезпечення навчального процесу розроблено і видано комплекти методичних матеріалів з технологічної наладки машинно-тракторних агрегатів і з керування сільськогосподарською технікою.

Щорічно на базі секції проводиться свято «День механіка». На святі проводяться конкурси серед студентів, а саме: «Кращий з теорії інженерних рішень», «Кращий фахівець із виконання оранки», «Кращий фахівець із виконання обробітку міжряддя», «Кращий налагоджувач», «Кращий водій», «Кращий фахівець із конструкції техніки». Щорічно у святі приймають участь команди ХНТУСГ ім. П.Василенка, Полтавської ДАА, Луганського НАУ, Сумського НАУ, Лозівської філії ХАТ, Вовчанського та Красноградського технікумів механізації. Переможці конкурсів наприкінці свята отримують призи та грамоти.

 

Останні оновлення

Розклад

Яндекс.Метрика