Інформує відділ медіакомунікацій ХНТУСГ. ВІДКРИТО КВЕСТ-ЛАБОРАТОРІЮ

Нещодавно на базі науково-навчального інституту переробних та харчових виробництв ХНТУСГ ім. Петра Василенка було відкрито  квест-лабораторію, в якій навчатимуться майбутні технологи переробних виробництв та інженери-механіки.  Студенти зможуть в інтерактивному режимі проводити в ній різні експерименти та дослідження з метою одержання практичних навичок, які необхідні для майбутньої роботи за обраною спеціальністю.

 Завідувач кафедри обладнання та інжинірингу ННІ переробних та харчових виробництв професор О.В. Богомолов підкреслив, що це єдина така лабораторія на теренах СНД, а її унікальність полягає в тому, що за допомогою комп’ютерної програми та підібраного обладнання студенти самі зможуть задавати параметри для переробки зерна і проводити таку переробку в лабораторних умовах. Це дасть можливість студентам розвивати логічне мислення і самим будувати технологічні схеми та технологічні лінії. «Нехай це зменшена копія обладнання, - говорить Олексій Васильович, - але це діюче обладнання. Отже, лабораторія дасть можливість студентам набути науково-практичних навичок для подальшого працевлаштування на виробництвах, які займаються переробкою сільськогосподарської продукції, насамперед, зернової».

 У створенні лабораторії брав участь аспірант Віктор Ірклієнко, який тривалий час займався виготовленням і продажем подібного обладнання для фермерських та підсобних господарств. Тепер свій практичний досвід він хоче передати студентам, які у квест-лабораторії зможуть займатися науковим конструюванням. Наприклад, змінюючи кількість обертів переробного обладнання через частотний перетворювач, вони зможуть отримувати різну якість продукції – борошна чи крупи. «У процесі виконання лабораторних робіт студенти будуть аналізувати і захищати результати своїх дослідницьких робіт, розвиваючи практичні навички, - говорить аспірант. - Тому сподіваємося, що наша лабораторія не буде простоювати без діла».

 З роботою нової лабораторії ознайомилось керівництво університету. Ректор О.В. Нанка та перший проректор М. Л. Лисиченко  привітали студентів і викладачів з початком нового навчального року і побажали  успіхів у навчанні та в науковій роботі.

Спілкуючись із студентами, О.В. Нанка зазначив, що сьогодні розвиток переробних технологій та виробництв має для України дуже важливе значення і цей напрямок буде активно розвиватися.  В агропромисловому секторі зростатиме попит на кваліфікованих фахівців переробної галузі універсального профілю. На підготовку таких фахівців і орієнтується університет, зміцнюючи свою наукову та матеріально-технічну базу.  Ректор закликав студентів наполегливо освоювати навчальні програми, поєднуючи їх з виробничою практикою і на закінчення підкреслив: «Тих студентів, які успішно закінчать бакалаврат, ми з радістю приймемо на навчання до магістратури»,

Віктор Козоріз,

співпрацівник відділу медіакомунікацій