Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

Кафедра інтегрованих електротехнологій та процесів

Переглядів: 15672

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Кафедра розташована за адресою м. Харків, вул. Рідвяна, 19, ауд. 203

тел. (057) 712-28-33,
 
 
Кафедра «Інтегрованих електротехнологій та процесів» (ІЕТП) заснована в 1994 році на базі кафедри застосування електричної енергії в сільському господарстві, яку очолив к.т.н. Романченко М. А.
 
В    становлення   кафедри   значний   внесок   зробили   її   завідувач   д.т.н.,   професор Кунденко М.П., к.т.н., професор Жила В. І., к.т.н., професор. Романченко М. А., к.т.н., професор Куришев В. Я., д.ф-м.н., проф. Слесаренко А. П., д.т.н., проф. Черепньов А. С., к.т.н., доц. Ляшенко Г. А., к.ф.-м.н., доц. Сорока О. С., к.т.н., доц. Гаврилов П. В., ст. викл. Румянцев О. О., ст. викл. Журенко Є. В., к.т.н. Магда В. Й., к.т.н. Мусієнко Ю. І., а також навчально-допоміжний персонал: зав. лаб. Райтер О. М., ст. лаб. Шинкаренко І. М.
 
Зусилля колективу були спрямовані: на модернізацію та уніфікацію навчально-лабораторного обладнання, впровадження нових педагогічних технологій, прогресивних методів навчання, які б забезпечували організацію повноцінного навчального процесу. Викладачі кафедри приділяють значну увагу оновленню методичного забезпечення навчальних дисциплін з метою досягнення належної якості підготовки бакалаврів, спеціалістів, магістрів, які б змогли вільно орієнтуватись в своїй професійній діяльності з урахуванням нових економічних умов господарювання реформованих сільгосппідприємств.
 
Реальними справами наповнюються і зв’язки з фахівцями-виробничниками як через дорадчу службу, започатковану ректоратом ХНТУСГ ім. Петра Василенка, так і безпосередньою співпрацею викладачів кафедри з колективами базових господарств Кегичівського та Нововодолазького районів Харківської області (філії кафедри) та інших регіонів України.
 
На кафедрі працює гурток наукової творчості. Студенти 3-5 курсів мають можливість поглиблювати спеціальні знання і отримувати практичні навички з діагностики та ремонту відео- і аудиотехніки, яка використовується в телемеханічних системах автоматичного керування технологічними процесами на об’єктах сільськогосподарського виробництва та в побуті.
 
Для часткового або повного вирішення народногосподарських проблем науковці кафедри ведуть пошуки сучасних перспективних шляхів, спрямованих на дослідження і розробку енергоефективних екологічнобезпечних електротехнологічних комплексів, які активно впливають на біооб’єкти тваринництва і рослинництва.
 
 

КУНДЕНКО Микола Петрович                  

КУНДЕНКО Микола Петрович
завідувач кафедри
Доктор технічних наук, професор
Адреса: 61052, м. Харків, вул. Енгельса, 19, ауд. 203.
Телефон: (057) 712-28-33
e-mail: n.p.kundenko@inbox.ru
Народився в с.м.т. Сахновщина Харківської області 9 вересня 1972 року. В 1995 році закінчив з відзнакою факультет електрифікації сільського господарства ХІМЕСГ.
З 1996 р. по 2000 рік навчався в аспірантурі ХДТУСГ. В 2002 захистив кандидатську дисертацію на тему: “Удосконалення процесу та обладнання для пастеризації молока ІЧ-випромінюванням“. В 2003 року присвоєно звання доцента кафедри електротехнології сільськогосподарського виробництва. З 2002 р. по 2008 р. очолював комітет у справах сім’ї, молоді та спорту університету. З 2008 по 2012 роки керував центром практики та працевлаштування студентської молоді ХНТУСГ ім. П. Василенка.
У 2013 році захистив докторську дисертацію на тема " Молекулярна акустична технологія та електронні системи контролю в технологічному процесі відтворення тварин". Має 42 науково-методичних праці в професійних виданнях.
 
ЖИЛА В. І.
ЖИЛА В. І.

ЖИЛА Віктор Іванович

     Кандидат технічних наук, професор проректор з науково-педагогічної роботи

Народився 10 лютого 1959 року. Свою трудову діяльність розпочав на машинобудівному заводі „Червоний промінь” у м. Барвінкове.
У 1982 році закінчив з відзнакою факультет електрифікації сільського господарства ХІМЕСГ. У 1993 році закінчив аспірантуру при кафедрі „Застосування електроенергіі в с.г.” У 2000 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему: „Обгрунтування параметрів і режимів работи пастеризаторів молока електронагріва опором”. З 2001 р. по 2005 р. працював начальником навчального відділу університету. З 2005р. по теперішній час працює проректором з науково-педагогічної роботи університету.
 
 
РОМАНЧЕНКО М. А.
РОМАНЧЕНКО М. А.

РОМАНЧЕНКО Микола Анастасійович

     Кандидат технічних наук, професор

Народився 15 січня 1950 р. на Чернігівщині. У 1974 р. закінчив з відзнакою факультет електрифікації сільського господарства ХІМЕСГ. В 1992 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: “Розробка і застосування автоматизованого електропривода підвищеної частоти для молочних сепараторів“. Звання доцента присвоєно в 1994 р. У 1999 р нагороджений: нагрудним знаком “Изобретатель СССР“,. у 2003 р Почесною грамотою Міністерства агропромислового комплексу України,. у 2005 р. йому оголошена подяка Міністерства аграрної політики України, у 2006 р. нагороджений знаком «Відмінник аграрної освіти ІІІ-го ступеня». Рішенням колегії Міністерства аграрної політики України від 28 серпня 2008 р. нагороджений трудовою відзнакою «Знак Пошани». У 2008 р. отримав сертифікат  про присвоєння кваліфікації фахівця міжнародної категорії з питань організації розробки та впровадження інноваційної електротехнології мікроклімату в тваринницьких приміщеннях АПК.
 
БАРХАТОВ О. М.
БАРХАТОВ О. М.

БАРХАТОВ Олександр Миколайович

     Кандидат технічних наук, доцент

Народився 27 січня 1956 р. у с. Черепанове Тюменської області. Закінчив військову інженерну радіотехнічну академію ППО ім. Говорова Л.А., військове звання – полковник. Військову службу з 1976 р по 1983 р проходив на відповідальних посадах у радіотехнічних військах від начальника радіолокаційної станції до командира навчального взводу.
В 1990 році закінчив ад’юнктуру при Харківської військової інженерної радіотехнічної академію ППО. Службу проходив на посадах викладача, доцента кафедри, начальника кафедри. У 1992 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата технічних наук, у 2004 році присвоєно звання доцента. З вересня 2012 року працює доцентом кафедри "Інтегрованих електротехнологій та процесів".
 
РУМЯНЦЕВ О. О.
РУМЯНЦЕВ О. О.

РУМЯНЦЕВ Олексій Олексійович

     Старший викладач

Народився 20 січня 1953 р. с. Петрівка, Балаклійського района, Харківській області, У 1979 році закінчив факультет електрифікації Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства. Після закінчення інституту з 1979 р. по 1981 р. працював старшим лаборантом кафедри застосування електричної енергії в с.г. З 1981року асистент кафедри. З 1990 року по теперішній час працює старшм викладачем кафедри. За винахідницьку роботу нагороджений срібною медаллю IV Міжнародного салону винахідників та нових технологій „Новий час”. З 1998 року очолює профспілку факультету.
 
 
 
КОВАЛЬЧУК І. М.
КОВАЛЬЧУК І. М.

КОВАЛЬЧУК Ігор Михайлович

     Старший викладач

Народився в 1957 році в с. Гермаківка, Тернопільської області. Ковальчук І.М.- кадровий офіцер, у 1981 році закінчив Харківське вище військове командне училище ракетних військ стратегічного призначення ім. М. Крилова факультет систем зв’язку та бойового управління. Військову службу з 1981 р. по 1991 р. проходив на різних офіцерських посадах в військових частинах космодрому "БАЙКОНУР".
У 1995 р. після закінчення Харківського військового університету за програмою військової інженерної радіотехнічної академії ППО ім. Л. Говорова (факультет автоматизованих систем управління) проходив військову службу, працюючи на викладацьких посадах Харківського військового університету та Харківського інституту танкових військ Національного технічного університету (ХПІ). Звільнений з лав Збройних Сил України у запас у 2005 р. з посади начальника кафедри "Озброєння радіаційного, хімічного та біологічного захисту військ". З вересня 2008 р. старший викладач кафедри "Інтегрованих електротехнологій та процесів".
 
 
ШИНКАРЕНКО І. М.
ШИНКАРЕНКО І. М.

 

ШИНКАРЕНКО Ірина Миколаївна

     Старший викладач

Народилась 15 червня 1973 р. в с.м.т. Нова Водолага Харківської області. В 1995 році закінчила факультет електрифікації та автоматизації ХІМЕСГ. З 1996 року працює в ХНТУСГ ім. П. Василенка на посаді старшого лаборанта кафедри ЗЕСГ (тепер. ІЕТП). З 2007 року на посаді асистента кафедри ІЕТП. Приймає активну участь в суспільно корисній роботі кафедри, факультету.
 
 
 
 
 
РАЙТЕР О. М.
РАЙТЕР О. М.

РАЙТЕР Олена Миколаївна

     Завiдуюча лабораторії

Народилась у м. Харків, 13 серпня 1962 року. У 1986 року закінчила факультет електрифікації та автоматизації. Харківського політехнічного інституту ім. В.І. Леніна. З 1979 по 1986 рік працювала на заводі „Серп і Молот” . З 1986 року по 2000 рік працювала в ХДТУСГ на посаді старшого лаборанта кафедри ЗЕСГ. З 2000 року на посаді зав. лабораторії кафедри ЗЕСГ (тепер. ІЕТП) ХНТУСГ ім. П. Василенка.
Приймає безпосередню участь в роботі лабораторії по забезпеченню навчального процесу. У 2001 року обрана членом профспілкового бюро ННІ ЕКТ. Активно працює по відновленню методичної бази навчальних дисциплін, які викладаються на кафедрі. 
 
 
ТОРБІЄВСЬКА І. В.
ТОРБІЄВСЬКА І. В.

ТОРБІЄВСЬКА Інна Василівна

     Спеціаліст I категорії

Народилась 9 квітня 1962 року у м. Артемово Донецької області. У 1984 році закінчила енергетичний факультет за спеціальністю електропостачання промислових міст Донецького політехнічного інституту. З 1984 по 1995 рік працювала на заводі ЗБК №1 на посаді майстра ПСЦ. З 1995 року - інженером КВ на підприємстві «Харківенергонастроювання», з 1996 року – старшим інспектором I відділу ХДТУСГ ім. П. Василенка, з 2004 року – інженером НТГ ННЦ «Інститут метрології». З 2009 року по тепрішній час працює спеціалістом I категорії кафедри ХНТУСГ ім. П. Василенка.
 
 
 
 

ХНТУСГ ЛАБОРАТОРІЯ ОСВІТЛЮВАЛЬНИХ ТА ОПРОМІНЮВАЛЬНИХ УСТАНОВОК

ХНТУСГ ЛАБОРАТОРІЯ ЕЛЕКТРОТЕХНОЛОГІЙ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ВИРОБНИЦТВ

НА КАФЕДРІ ВИКЛАДАЮТЬСЯ ТАКІ ДИСЦИПЛІНИ:
 
• безпека життєдіяльності та охорона праці;
• типові технологічні об'єкти та процеси виробництва;
• електротехнології та електроосвітлення;
• енергоощадні технології;
• теплотехнологічні процеси та установки;
• проектування систем ЕАЕ;
• електротехнології у сільськогому сподарстві;
• охорона праці у галузі;
• проектування систем ЕАЕ;
• енергоощадні технології освітлення;
• методологія наукових досліджень;
• електрофізичні методи обробки сільскогосподарської продукції;
• автоматизація електротехнологічного обладнання переробки та збереження сільськогосподарськох продукції;

ХНТУСГ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА

ХНТУСГ ВИХОВНА РОБОТА

ХНТУСГПРОГРАМА РОЗВИТКУ КАФЕДРИ на 2013 – 2018 рр.

ХНТУСГЗЕМЛЯЦТВО КЕГИЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

ХНТУСГНАВЧАЛЬНО-НАУКОВІ РОЗРОБКИ

 

Останні оновлення

Розклад

Яндекс.Метрика