Cвято української писемності

8 листопада викладачі кафедри мовної підготовки організували проведення Всеукраїнського диктанту, присвяченого Дню української писемності та мови. У цьому заході взяли участь Перший проректор М.Л.Лисиченко, проректор з науково-педагогічної роботи з міжнародних зв’язків  Ю.П.Вітковський, професорсько-викладацький склад кафедр навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту, студенти з України, Туркменістану, Туреччини, Марокко, Коморських островів, Алжиру, Код-д’Івуару, а також учасники програми академічного обміну з Китаю нашого університету – 152 учасника з гідністю написали диктант та оцінили свої роботи.

День украї́нської писе́мності та мо́ви - свято, яке щороку відзначається в Україні  9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

У День української писемності та мови за традицією:

існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей до школи, а потім ішли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-Літописця й помолитися, щоб він допоміг дитині в навчанні.

У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

 

Дякуємо усім учасникам свята

Старший викладач

 кафедри мовної підготовки Л.В. Бабай