Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

Як правильно вийти з відпустки

Переглядів: 1828

   

 Якщо після відпустки у вас депресія, задайте собі питання - чи там ви працюєте.Самий чорний день в році - перший день виходу на роботу після відпустки. Багато хто з нас у цей день приймає поспішні рішення про зміну роботи, інші впадають у затяжну нудьгу, треті "зриваються" на колегах. Якщо один з цих ознак вам знайомий і кінець відпустки для вас - як дамоклів меч чи кара небесна за всі гріхи, у вас - класичний синдром поствідпускної депресії.

І в цьому, немає нічого дивного чи аномального. Перше, про що говорить подібне явище: чи там ви працюєте? Якщо робота цікава, приносить задоволення, і ви відчуваєте максимальну самореалізацію, то з відпустки ви виходите з легким серцем і ніякі депресії вам не загрожують.

Втім, часто ми заручники ситуації і змушені працювати там, куди виходити після відпустки не хочеться. У цьому випадку, фахівці рекомендують розбити річну відпустку на дві рівні частини: по 2 тижні або по 10 днів, залежно від умов. Брати їх краще в зимовий та літній період: у ці фази року організм людини особливо потребує «релаксі» і зміні обстановки. Весна і осінь - сезони більш м'які і переносяться простіше.

Допоможе спрогнозувати наступ поствідпускного синдрому і спостереження за собою - згадайте, чи легко ви втягувалися в навчання після канікул. Як правило, з роботою ситуація повторюється: якщо 1 вересня не був самим чорним днем у році, то і вихід на роботу не буде негативним.

Нарешті, залежить багато і від темпераменту людини: екстраверти справляються з подібною проблемою простіше, намагаючись знайти вихід самостійно. Інтроверти замикаються в собі і їм потрібно допомогти - підсунути цікаву книгу, сходити в кіно - відволікти інтелектуально.

ФОТО

АДАПТУЄМОСЯ БЕЗ ПРОБЛЕМ.

Щоб включення в роботу було не настільки важким, скористайтеся порадами професійних психологів.

1. Поверніться з відпустки за кілька днів до виходу на роботу. У цей час будинок вам встигне набриднути і на роботу ви підете з інтересом. Але особливо не розслабляйтеся: вставайте і лягайте раніше - так ви швидше втягнетесь в робочий ритм.

2. Не виходьте з відпустки в понеділок. Найкраще це зробити в середу-четвер: ви встигнете адаптуватися до роботи і не встигнете втомитися від перших днів.

3. Підтримати настрій в тонусі і протриматися перші кілька днів допоможуть гормони щастя - ендорфіни. Під час відпустки вони вироблялися самі, за рахунок позитивних емоцій і відпочинку, а зараз вам доведеться їх постачати організму ззовні. Кращі носії ендорфінів: гіркий шоколад, банани, зелений лук і настоянка шавлії. Не забувайте і про вітаміни - фруктах або мульти-комплексах - вони сприяють підтримці життєвого тонусу.

4. У перші дні після виходу на роботу, у вільний час (ввечері, на вихідних) постарайтеся зробити те, що не встигли у відпустці: почитати книгу, яку "даремно прокатали" у валізі, подивіться захоплений у відпустку фільм, зустріньтеся з людиною з якою планувалося на відпустку. Це допоможе продовжити відчуття відпустки і позбавить від мук "про безцільно вбитого відпочинку".

5. Не навалюйте на себе всю роботу що простоювала: відчуття паніки і жаху від масштабу незроблених робіт нажене на вас ще більшу нудьгу. Постарайтеся розпланувати роботу так, щоб у перші дні займатися простими справами: дайте відповідь на листи, замовте канцелярію, познайомтеся з новими співробітниками.

ФОТО

6. Поділіться враженнями про відпустку з колегами, дізнайтеся про їх вільний час. Можна знайти і такого ж "нещасного" (за засмаглим видом і згаслим поглядом), поплакатися в жилетку допоможе обом. Але не переглядайте нескінченно відпускні фотографії та відео: увійти двічі в одну річку все одно не вдасться, а от ностальгія забезпечена, а вона - поганий порадник.

7. Зробіть собі задоволення: стимулюйте себе подарунками, на роботі послухайте гарну музику, поговоріть з приємною вам людиною. Важливі розмови відкладіть: з поганим настроєм справи не вирішують.

8. Якщо ви бачите, що хандра не відпускає, купіть заспокійливі відвари або чаї: вони допоможуть приструнити хворі нерви.

9. Підіть у спортзал або якусь секцію: рамки і режим допомагають швидше мобілізуватися, а фізичні навантаження знімають стрес.

10. Не йдіть знову у відпустку або на лікарняний: це лише затягне період адаптації, а значить - продовжить відпускний синдром. Краще пережити одразу "входження", ніж кілька разів намагатися влитися в робочий ритм.

Під час поствідпускної депресії не пишіть заяву про звільнення - вона пройде, ви адаптуєтеся і будете шкодувати про старій роботі. Не факт, що ви знайдете щось краще. Такі життєво важливі рішення краще приймати на свіжу голову і в позитивному настрої.

 

Останні оновлення

Розклад

Яндекс.Метрика