Освітні послуги ХНТУСГ сертифіковано на відповідність вимогам Міжнародного стандарту системи управління якістю ISO 9001:2008

Кафедра технологічних систем ремонтного виробництва

Переглядів: 15328

Сідашенко
Завідувач кафедри: СІДАШЕНКО Олександр Іванович, кандидат технічних наук, професор.
Адреса: 61050, м. Харків, просп. Московський, 45.
Телефон:(057) 732-73-28
 

Заснована в 1931 році, як кафедра ремонтної справи і технології металів у складі факультету «Механізації сільського господарства». Зараз кафедра відноситься до навчально-наукового інституту технічного сервісу.

Засновником і першим завідувачем кафедри був доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент Академії наук УРСР Василенко Андрій Авер'янович.

Багаторічна цілеспрямована діяльність співробітників кафедри сприяла поступовій трансформації її з невеликого навчального підрозділу в одну з провідних, випускаючих кафедр університету.

Значний внесок у розвиток кафедри зробили професори Васильєв СП., Єрмолов Л.С., Тимофєєв П.В., Полісський А.Я., Пилипенко М.С.

 

Основними напрямками наукових досліджень, що проводяться викладачами кафедри є: розробка прогресивних способів відновлення деталей машин, підвищення надійності вузлів і агрегатів, розробка науково-методичних основ і нормативів, а також раціональних форм організації виробничих процесів виготовлення і ремонту сільськогосподарської техніки.

Науково-дослідні розробки співробітників кафедри були відзначені Державною премією України в галузі науки і техніки (1994 р.), «Діамантової зіркою Міжнародного інституту маркетингу» (1994, 1995, 1997 р.р.), Премією Президента України серед молодих вчених (2003 р .).

Під керівництвом професора, академіка інженерної академії України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Сідашенка А.І. сьогодні на кафедрі працюють 3 професори (з них - 2 доктори технічних наук), 13 доцентів (з них - 9 кандидатів технічних наук) і 3 асистента.

На кафедрі викладаються такі дисципліни як «Виробництво та ремонт сільськогосподарської техніки», «Проектування підприємств і виробничих процесів», «Методологія наукових досліджень», «Експертиза технічного стану техніки», «Економіка підприємства».

Підручники, навчальні посібники, методичні вказівки, монографії, довідники та термінологічні словники, видані викладачами кафедри, широко відомі як на Україні так і в країнах ближнього зарубіжжя.

За останні роки на кафедрі створено сучасні лабораторії «Лазерної обробки деталей», «Плазмові і газотермічної обробки», а також науково-дослідна лабораторія металофізичних досліджень.

Навчальний процес здійснюється на кафедрі заснований на принципі безперервної комп'ютерної та технічної підготовки бакалаврів, фахівців і магістрів в області ремонтно-обслуговуючого виробництва.

Викладачі кафедри підтримують тісні взаємовигідні творчі зв'язки з вищими навчальними закладами сільськогосподарського напрямку Москви, Саратова, Зеленограда, Челябінська, Києва, Кіровограда, а також з академічними та галузевими інститутами (Інженерної академії України, УНІІМЕСГ та ін), металургійними та ремонтними підприємствами.

Останні оновлення

Розклад

Яндекс.Метрика