Ректор

Кафедра культурних універсалій

  Завідувач кафедри: МАЗОРЕНКО Марина Олегівна, 
кандидат філософських наук, доцент
Адреса: 61002, м. Харків, вул. Алчевських 44, к. 205
Телефон: 7-164-152
e-mail: каfederoculturo@ukr.net

Кафедра культурних універсалій старша за наш рідний інститут на 6 років! Тому слід поринути в історію кафедри, яка створена у далекому 1991 році - була та залишається унікальною в системі технічних вищих навчальних закладів України.

На кафедрі на даний час працює наступний
професорсько-викладацький склад:

Мазоренко Марина Олегівна – зав. каф.
культурних універсалій, доцент, кандидат філософських наук;

Землянська Олена Володимирівна –
професор, доктор психологічних наук;

Піреєва Галина Іванівна – доцент, кандидат
філософських наук;

Грабар Наталя Григорівна – доцент, кандидат
наук із соціальних комунікацій;

Кухаренко Анжеліка Леонідівна – доцент
кафедри культурних універсалій;

Бедріна Надія Сергіївна – асистент кафедри
культурних універсалій, кандидат культурології;

Марційчук Юлія Іванівна – асистент кафедри
культурних універсалій, кандидат культурології;

Скрипка Ольга Іванівна – старший лаборант
кафедри культурних універсалій;

Ільганаєва Ванесса Юхимівна – лаборант
кафедри культурних універсалій.

Колектив кафедри бере активну участь у виховній та громадській роботі всіх інститутів університету. Колектив кафедри переконаний в тому, що предмети, які ми читаємо студентам: «Історія української культури», «Корпоративна культура», «Етика, естетика», «Культурологія» мають великі пізнавальні можливості і в певній мірі заповнюють культурний і духовний вакуум. І тут багато що залежить від викладача, він повинен не тільки мати високий професіоналізм, а й вміти широко мислити, бути ерудованим, комунікабельним. Ці питання завжди були в центрі уваги науково-методичної та виховної роботи кафедри.

Професорсько-викладацький склад кафедри бере активну участь в науково-методичній діяльності. Співпрацює з кафедрами: ЮНЕСКО, ЯЗИКОВОЇ ПІДГОТОВКИ, ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ. Щорічно публікує 1-2 Монографії, понад 20 наукових статей, більша частина з яких опубліковані у фахових наукових виданнях. Професорсько-педагогічний склад щорічно бере участь у Міжнародних конференціях.

При кафедрі культурних універсалій працює творча лабораторія, яка допомагає талановитій молоді реалізувати свій творчий потенціал, займаючись у наступних студентських колективах:

 • Театр «Джерело», який неодноразово займав призові місця на міських та обласних конкурсах. У репертуарі театру як класичні постанови, так і експериментальні вистави;
 • Народний аматорський колектив профспілок України театр-танцю «Аеро»;
 • Народний аматорський колектив профспілок України ансамбль пісні і танцю «Берегиня»;
 • Танцювальний колектив «Сан райз».

Ці колективи знані не тільки в Харкові але і в Україні. Творчі колективи знаходяться у постійному пошуку нових форм та експериментують з подачею своєї творчості. У 2016-2017 навчальному році творчими колективами була показана прем’єра мюзиклу «Стиляги». Кафедра тісно співпрацює зі студентським клубом університету та реалізує масові заходи та конкурси на сцені університету, таких як:

 • Міс університет;
 • Містер ХНТУСГ;
 • Дебют першокурсника;
 • Кращий студент року;
 • Кращий куратор року;
 • Фестиваль серед команд КВН «Kiss-Свин»;
 • Всеукраїнський фестиваль «Софіївські зорі»;
 • Посвячення у студенти та інші.

 

Колективами художньої самодіяльності за участь у Міжнародних, Всеукраїнських, міських, обласних конкурсах та фестивалях було одержано:

 • 5 Гран-Прі
 • 78 дипломів ;
 • 86 дипломів ІІ ступеня;
 • 91 диплом ІІІ ступеня;
 • 115 дипломів лауреатів.

Колективи мають подяки Міністерства Аграрної політики та продовольства України. Щорічно творча лабораторія бере участь та організовує свята до ювілейних дат, річниць, концерти для учасників Міжнародних конференцій, конкурсів, фестивалів, літературних вечорів. Кожного року кафедрою та студентським клубом проводяться більш ніж 100 різноманітних заходів виховного напрямку.

Творча лабораторія завжди випробовує нові форми, сучасні напрямки у мистецтві. Колективи мають гідний рівень підготовки та яркий імідж.

На теперішній час керівники колективів мають наступний склад:

Кірюхіна Маргарита Олександрівна – художній керівник університету. Має нагороди від міського Голови, подяки Міністерства Аграрної політики та продовольства України, має музичну та режисерську освіту.

Ліннік Захар Петрович – хореограф-постановник, керівник народного театру-танцю «Аеро».

Полікарпова Наталя Василівна -  викладач вокалу, доцент сольного співу, кандидат мистецтвознавства. Лауреат Міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

Міщенко Григорій Григорович - керіник ВІА "Мірабелла-тон"

Метою діяльності кафедри стало виховання сучасного фахівця, який повинен знати культурні, історичні традиції свого народу, впевненого, розумного, з прагненням до вдосконалення та успішного. Предмети, які викладаються студентам, а саме: «Історія української культури», «Культурологія. Етика, естетика», «Корпоративна культура», мають великі пізнавальні можливості та певною мірою заповнюють культурний і духовний вакуум. Також кафедрою проводиться конкретна виховна робота зі студентами університету, що організовується разом зі студентський клубом, профспілковим комітетом, читальною залою, студентським самоврядуванням. Традиційно кафедра знайомить студентів із театральним та культурним життям міста.

Гордістю кафедри є творча лабораторія, де займається активна студентська молодь. Самодіяльні колективи мають високі нагороди, а це показник роботи співробітників і викладачів кафедри. Щорічно ми приймаємо участь у більш ніж 60 Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських творчих заходах. Найкращі випускники отримують свідоцтва про здобуті суспільно-корисні професії: керівник аматорського вокального колективу, керівник аматорського хореографічного колективу, режисер-аматор.

Щорічно близько 100 студентів знайомляться із творчим життям завдяки кафедрі культурних універсалій. Більшість із них у подальшому житті пов’язують свою діяльність із вокалом, хореографією, театром.

 Кафедра культурних універсалій молода й унікальна! 26 років – це лише початок!